Rinnavähi operatsioonid

Onkoplastiline operatsioon – parim valik rinnavähi ravis.

Onkoplastiline kirurgia kujutab endast plastilise kirurgia tehnikate integreerimist rinnavähi kirurgiasse, et saavutada esteetilisi ja kosmeetilisi tulemusi, parandades patsientide elukvaliteeti, vähendamata seejuures kontrolli haiguse üle.

Onkoplastiline kirurgia sai alguse 1990-tel aastatel, kui plastikakirurgid juurutasid esteetilisi tulemusi saavutavaid tehnikaid rinnavähi ravis.

Selle suhteliselt uue kirurgilise meetodiga ravitakse naist kui indiviidi, mitte kui ainult vähihaiget. Onkoplastiliste operatsioonide käigus eemaldatakse vähk ja sama protseduuriga tehakse ka kosmeetiline rekonstrueerimine – see on täiesti uus lähenemisviis rinnavähi ravis.

Operatsiooni esimeses osas eemaldab vähikirurg kasvaja. Seejärel teostab kirurg rindade operatsiooni, et muuta need sümmeetrilisemaks, käsitledes operatsiooni faasis kõiki kosmeetikaga seotud probleeme.

Lõppkokkuvõttes on onkoplastiline kirurgia igale patsiendile individuaalne ning seda võib nimetada teaduse ja kunsti kombinatsiooniks. Onkoplastiline kirurg kasutab oma teadmisi onkoloogia ja esteetika alal ning ühildab neid patsiendi eelistustega, kudede kvaliteedi, rindade suuruse ning kujuga, vanuse, varasemate rindade operatsioonidega, kasvaja asukoha ja suurusega selleks, et teostada nö eritellimusel operatsioon iga patsiendi jaoks.

Onkoplastilise kirurgia eelised. Onkoplastilise kirurgia puudused.
1. Onkoplastiliste rinnaoperatsioonide üheks eeliseks on see, et vähk eemaldatakse tavaliselt laiemalt koos selle ümbruses oleva terve koe osaga, eemaldades potentsiaalsed ja avastamata vähirakud, mis muidu võivad jääda avastamatta. 1. Sageli nõuab see kontralateraalset sümmeetriaoperatsiooni, kui patsient soovib saada sümmeetrilist tulemust, et hõlbustada rinnahoidjate kandmist ja saavutada hea või lausa suurepärane esteetiline tulemus.
2. Ühe tuimestuse ja ainult ühe haiglaraviga saavad patsiendid vajadusel jätkata kiiritusravi ja / või keemiaravi. 2. Onkoplastiline kirurgia kuulub endiselt rindade säilitamise operatsiooni alla ja nõuab, et vähist mõjutatud rinnale tuleks anda kiirgust kogu haigestunud rinna ulatuses.
3. Onkoplastilise rinnakirurgia meetodite abil saab samast rinnast eemaldada rohkem kui ühe vähktõve ning parima kosmeetilise tulemuse, seega see parandab rindade säilitamise võimalusi. 3. On olnud teateid rasva nekroosist, eriti pärast kudede väiksemat ümberkorraldamist onkoplastilisel operatsioonil.
4. Lisaks on täielik mastektoomia võrreldes onkoplastilise operatsiooniga operatsioon, millel on lisaks rinna kaotamise psühholoogilisele stressile ka suurem lühi- või pikaajaline potentsiaalne haigestumuse võimalus. Ilma rekonstrueerimiseta mastektoomia puuduseks on halb kosmeetiline tulemus ja rindade tõsine asümmeetria, mida onkoplastilise kirurgiaga ei kaasne. 4. Veel üks puudus on see, et onkoplastilised operatsioonid jätavad sageli pikemad armid ja vajavad täiendava kirurgi, tavaliselt plastikakirurgi oskusi. See tähendab ajakava kooskõlastamist ja teise arsti visiiti, mis suurendab patsiendi koormust ja võib operatsiooni edasi lükata.

Onkoplastiline kirurgia – parem valik.

Pole kahtlust, et onkoplastilise kirurgilise lähenemisviisi korral on rinnaoperatsioon viidud järgmisele tasemele. Võrreldes tavalise lumpektoomiaga, on paranenud lokaalne haiguse tõrje ja parem esteetiline tulemus onkoplastilise operatsiooni järgselt kahtlemata suurendanud rahulolu määra onkoplastilise operatsiooni läbinud naiste seas.

Allikas: https://tytex.com/oncoplastic-surgery-a-better-choice-in-cancer-treatment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga