1. Mille jaoks on Carefixi operatsiooni järgsed toe ja kompressiooni rinnahoidjad?

Carefixi operatsioonijärgsed toe ja kompressiooni rinnahoidjad on spetsiaalselt disainitud rinnahoidjad, mida saab kasutada koheselt peale rinnaoperatsiooni ning taastusperioodi jooksul. Rinnahoidjad pakuvad tuge ja kompressiooni, samal ajal kaitstes armi ja haava piirkonda. Kasutades kompressiooni rinnahoidjat peale operatsiooni väheneb operatsioonijärgsete tüsistuste risk.

2. Millised on Carefixi operatsioonijärgsete rinnahoidjate eelised?

Carefixi operatsioonijärgsetel rinnahoidjatel on mitmeid eeliseid. Need vähendavad operatsioonijärgset verejooksu ja turset, toetavad õrna ning valulikku nahka, aitavad kaasa tervenemisprotsessile ning tagavad ohutuse olulisel operatsioonijärgsel taastusperioodil. Parandades vereringet aitavad need rinnahoidjad taastusperioodil eemaldada kehast kahjulikke vedelikke. Nad pakuvad tuge ja kontrolli haava üle äkiliste ebamugavate liigutuste ajal (nt. aevastamine, köhimine), mis on eriti oluline vahetult peale operatsiooni.

Lisaks nimetatud meditsiinilistele hüvedele on Carefixi rinnahoidjad toodetud higi absorbeerivast ja läbilaskvast kangast, mis pakub kasutajale täiendavat mugavust.

Kõik need omadused toovad kaasa parema kirurgilise tulemuse ning mugavama taastumise.

3. Millised on operatsioonijärgsete rinnahoidjate erinevused?

Kuna rinnaoperatsioone on erinevaid, siis on nii arstidel kui ka kasutajatel operatsioonijärgsele rinnahoidjale erinevad nõuded. Valides operatsioonijärgset rinnahoidjat toeks, kompressiooniks või mugavuseks, on oluline, et rinnahoidja oleks sobilik just konkreetsele lõikusele. Sellepärast ongi Carefixi tootevalik, millede seast valida, lai. Nii saad alati kindel olla, et leiad sobiliku rinnahoidja vastavalt oma lõikuse tüübile. Iga Carefixi rinnahoidja on kujundatud sobimaks vastavalt erinevatele näidustustele. Mittevastava rinnahoidja kasutamine operatsioonijärgselt, võib teha rohkem kahju, kui head. Kui Sul tekib kahtlusi või küsimusi, pea nõu oma arsti või õega.

4. Miks mitte kasutada tavalist rinnahoidjat pesupoest või tugevat sportrinnahoidjat?

Meditsiinilised kompressiooni ja toetavad rinnahoidjad on disainitud nii, et need pakuksid suunatud kompressiooni ja tuge kirurgilisele piirkonnale. See ei tule kõne alla ükskõik millise tavalise või tugevalt istuva sportrinnahoidja puhul. Peale operatsiooni on vaja rinnahoidjat, mis on spetsiaalselt ette nähtud nahale surve avaldamiseks kirurgilisel otstarbel ja mugavuse tagamiseks taastumise perioodil.

Kui kasutada Carefixi meditsiinilist rinnahoidjat, võib kindel olla, et toode on spetsiaalselt disainitud operatsioonijärgseks kasutamiseks. Rinnahoidjad on mõeldud vähendamaks operatsioonijärgsete tüsistuste riski. Näiteks pakkudes õmblusteta disaini, mis vähendab haava ärritust, elastne neljasuunalise venivus kohaldub alati keha kontuuridega kogu taastusperioodi jooksul ning suunatud kompressioonitsoonid pakuvad alati õiget kogust survet ja tuge kirurgilisele piirkonnale.

Suured erinevused on sportrinnahoidjate ja Carefixi meditsiiniliste rinnahoidjate vahel.

Näiteks pakuvad Carefixi rinnahoidjad kõrgemat surve ja toetuse taset, kui sportrinnahoidjad. Sportrinnahoidjatel on sama surve ja toe tase üle kogu rinnahoidja, samas kui Carefixi rinnahoidjatel on surve ja tugi suunatud õigetesse piirkondadesse.

Carefixi rinnahoidjad on loodud vastu pidama. Professionaalselt loodud rinnahoidjad ei purune ega kaota oma funktsionaalsust peale pidevat igapäevast kasutamist. Need rinnahoidjad on mõeldud kasutamiseks 24 h päevas 7 päeva nädalas järjest 6-8 nädalat, kaotamata oma omadusi, kui  on järgitud toote kasutamise ning hooldamise juhendit.

NB: alati pea nõu oma arsti või kirurgiga, kui plaanid soetada operatsioonijärgset rinnahoidjat.

5. Millistest materjalidest on Carefixi rinnahoidjad toodetud?

Kuna rinnahoidjatel on erinevad omadused vastavalt näidustustele, siis on kanga koostis eri mudelitel erinev. Kogu Carefixi mudelivaliku kohta kehtib siiski see, et mõne neist soetades võite kindel olla, et saate sertifitseeritud meditsiinilise toote, mis on testitud ning ei sisalda kahjulikke aineid. Õmblusteta disain tagab minimaalse haava ja armi ärrituse ja on välja töötatud pakkumaks optimaalset mugavust.

Kõik meie rinnahoidjad on toodetud kangast, mis pakub siledat ning mugavat tunnet samal ajal kaitstes tundlikku ja valulikku nahka.

Kanga koostis garanteerib selle, et rinnahoidjad ei kaota kunagi toe ja kompressiooni omadusi järjepideval kasutamisel, seni, kuni on järgitud pesemise nõudeid.

Kõik Carefixi rinnahoidjad on lateksivabad.

6. Mis eristab Carefixi rinnahoidjaid teistest turul leiduvatest rinnahoidjatest?

Detailid. Operatsioonijärgsed taastumisetapid võivad olla väga ebamugavad, mis muudab veelgi tähtsamaks sellise rinnahoidja kasutamise, mis pakub haava kaitset ning mille arendamisel on arvestatud tundliku naha ja operatsioonijärgse tursega. Selle tulemuseks on optimaalne kirurgiline tulemus.

Tänu õmblusteta disainile on Carefixi rinnahoidjad mugavad ning ei raskenda lõikekohtade paranemist.

Rinnaalune riba on lai pakkumaks lisatuge rindade alt ning suurendamaks mugavust. Lukud, takjakinnitused ning haagid ei puutu kunagi nahaga kokku. Kõik tooted omavad Oeko-Tex sertifikaati ja on lateksivabad.

7. Ma ei tohi panna oma käsi selja taha kokku ega tõsta üle pea – kas ma tohin sel juhul Carefixi rinnahoidjaid kasutada?

Enamus rinnahoidjaid on eest avatavad ning neil on eest reguleeritavad õlapaelad. Carefixi rinnahoidjate mudelivalikus on rinnahoidjaid erinevate omadustega ning alati leiab sellise, mis vastab Sinu nõudmistele. Carefixi rinnahoidjad on sertifitseeritud meditsiinilised tooted, mis on spetsiaalselt disainitud operatsioonijärgseid vajadusi silmas pidades, sest me teame, et teatud liigutused on operatsiooni järgselt keelatud.

8. Kaua ma pean operatsioonijärgset rinnahoidjat kandma?

Üldiselt otsustab Sinu arst, kui kaua Sa peaksid operatsioonijärgset rinnahoidjat kandma. Iga arst soovitab erinevat rinnahoidja kandmise perioodi. See sõltub operatsiooni tüübist ning lõikuse ulatusest. Reeglina on meditsiinilise rinnahoidja kandmise periood vahemikus 2-12 nädalat. Rinnavähi lõikuse järgselt pead Sa kandma rinnahoidjat 6-8 nädalat. Kosmeetilise lõikuse, nagu rindade suurendamise, vähendamise või tõstmise järgselt, 2-6 nädalat. Mõni arst soovitab ka kuni 12 nädalast rinnahoidja kandmise perioodi.  Peale rinna taastamist tuleb meditsiinilist rinnahoidjat kanda 8-12 nädalat. Reeglina tuleb esimestel nädalatel kanda seda nii päeval kui öösel ning hiljem on piisav ka ainult päevane kasutamine. Samas soovitavad osad arstid kanda rinnahoidjat nii päeval kui öösel 12 nädalat. Kokkuvõtvalt võib öelda, et alati tuleb konsulteerida oma arstiga kandmise perioodi kohta.

9. Kuidas rinnahoidjat pesta?

Kõik Carefixi rinnahoidjad on masinpestavad ning neid võib kuivatada kuivatiga madalal temperatuuril. Hooldusjuhend on toote pakendil. Soovituslik on järgida hooldusjuhendit, et tagada toote kestvus. Rinnahoidja vastupidavuse tagamiseks ära kasuta pesemisel valgendajat või valgendajat sisaldavaid aineid.

10. Kuidas ma kaitsen oma operatsioonipiirkonda, kui rinnahoidja on pesus?

Soovituslik on soetada topeltkogus rinnahoidjaid, et tagavara oleks alati olemas. Üks rinnaoperatsiooni edu võtmetest on pidev kompressioon ja tugi rinnale. Optimaalse tervenemisprotsessi ja taastusperioodi jaoks peab kirurgiline piirkond olema alati kaitstud ja turvaline.

Allikas