Kirurgilised lõikejooned ning õmblusteta korvide tähtsus

Igasuguse rinnaoperatsiooni puhul on üks kirurgide kõige tähtsamatest kohustustest tagada, et tulemus on nii esteetiline kui ka ahvatlev. Teine oluline aspekt on tagada, et taastumisperiood muutub naisele võimalikult turvaliseks ja mugavaks. Mõlemal juhul on operatsioonijärgse rinnahoidja tüüp väga oluline.

Globaalsel turul on väga lai valik operatsioonijärgseid rinnahoidjaid, kuid võib olla üsna keeruline valida rinnahoidjat, mis hoolitseb samaaegselt nii kliiniliste kui ka kasutaja nõudmiste eest.

Paljud meditsiinieksperdid, sealhulgas rinnahoolduse õed, leiavad, et õmblusteta korv rinnahoidjal on väga positiivne omadus. Seda sellepärast, et kangas, millest korv on tehtud, peab olema sile ja ei tohi tekitada haava sidemete, õmbluste või armide hõõrdumist. Õmblusteta kangas kaitseb ja hoolitseb kirurgilise sisselõike ja naha eest ning ei põhjusta haava paranemise pikenemist, mis suurendaks nakkusohtu ja valu.

Carefix’i rinnahoidjate väljatöötamisel arvestatakse kirurgiliste sisselõikejoonte asukohta, tagamaks, et kõik rinnahoidjad vastavad ülaltoodud kriteeriumidele.

Sisselõigete asukohad.

Plastkirurgide poolt tugevalt mõjutatuna, on viimastel aastakümnetel rinnaoperatsiooni meetodid kiiresti arenenud ja hõlmavad nüüd ka plastikakirurga tehnikaid, et parandada esteetilist tulemust pärast rinnavähi operatsiooni.

Kui vähegi võimalik, teevad kirurgid kõik endast oleneva, et vältida haavade/armide teket rindade ülemisele osale, eriti sellisele osale, mis võib olla nähtav riiete alt, kuid peale selle saab sisselõike põhimõtteliselt paigutada ükskõik millisele rinnaosale.

Allpool toodud illustratsioonid näitavad kõige tavalisemaid näiteid sisselõikejoonte asukohast pärast rindade opereerimist juhul, kui rinnad säilivad. Punase täpiga on märgistatud kasvajate asukoht ning nende ümber olev oranž ala märgistab lõigatud koe asukohta.

Illustratsioon 1

Lõikejoon peale mastektoomiat.

Illustratsioon 2

Erinevad võimalused sisselõikejoonte paigutamiseks pärast rindade suurendamise operatsiooni.

Illustratsioon 3

Kuna üks või mitu kirurgilist sisselõiget on võimalik paigutada kõikjale rinnale, on väga oluline, et operatsioonijärgse rinnahoidja korvidel poleks ühtegi õmblust. Õmblused võivad põhjustada naha ja haava ärritust, mis võib haava pikemaks ajaks jätta avatuna ning põletiku tekkimise riski oluliselt suurendada. Põletik pikendab tõenäoliselt paranemisprotsessi ja põhjustab paljudel juhtudel ka suure, silmatorkava ja hirmutava armi, millega naine peab ülejäänud elu elama.

Kuid mitte ainult korvi õmblused pole ärritavad. Külgedel asetsevad õmblused võivad ärritada potentsiaalseid lõikekohti,mis on seotud lümfisõlmede dissektsiooniga ja õmblused tagumisel osal võivad ärritada kogutud doonorkoe sisselõikeid, mida kasutatakse rinna taastamiseks.

Lõikejoon peale lümfisõlmede dissektsiooni.

Illustratsioon 4

Lõikejoon peale doonorkoe sisselõiget.

Sõltumata sisselõike asukohast on oluline vältida selle ärritust, sest see võib haava paranemise protsessi edasi lükata ning põhjustada valu ja ebamugavustunnet. Üldistatult on õmbluseta operatsioonijärgse rinnahoidja kandmine mugav, sest kandja ei pea muretsema sügeluse või kriimustuste, punetuse, nahaärrituste või õmbluste põhjustatud valu pärast.

Just sellepärast on kõik Carefixi rinnahoidjad õmblusteta. Erinevalt paljudest konkureerivatest rinnahoidjatest, pole Carefixi rinnahoidjatel õmblusi eriti tähtsal kohal – rinnakorvil. Samuti ka külgedel ja tagumisel osal.

Carefixi rinnahoidjad on tõeliselt õmblusteta.

Kõik Carefixi rinnahoidjad on n.n. 100% õmblusteta. Näiteks ei ole meie rinnahoidjatel õmblusi korvidel, külgedel, tagaosas ega ka korvialusel büstiribal. Lisaks ei kasutata tugitraati korvide all, vaid kasutatakse oma väljatöötatud kudumismeetodit tihendus- ja tugitsoonidega, et pakkuda rinnahoidjatele vajalikke toetuse ja kompressiooni omadusi.

Need omadused muudavad Carefixi rinnahoidjad eriti sobivateks igasuguste operatsioonide jaoks rinna või rindkere piirkonnas, nt. mastektoomia, lumpektoomia ja rindade suurendamine/vähendamine. Samuti rekonstrueeriva klapi operatsioon, kus nahk, rasvkude ja lihased eemaldatakse seljalt, jättes patsiendi tagaküljele haava operatsioonipiirkonna hooldamiseks.

Õmbluseta toode saavutatakse torukujulise kudumismeetodiga, kus rinnahoidja on kootud ühest tükist. Sellele järgneb õmblusprotsess, kus lisatakse õmblused õlapaelte piirkonda, kaenlaavadele ja eesmisele avamise piirkonnale. Kuid rinnahoidja on konstrueeritud selliselt, et ükski neist õmblustest ei puutu opereeritud alaga kokku. See on oluline eelis õmblusteta rinnahoidjate võrdlemisel lõigatud ja õmmeldud rinnahoidjatega, kus võib olla kirurgilises paigas asuvaid õmblusi.

Allolevad pildid näitavad ära erinevused tavalise lõigatud ja õmmeldud rinnahoidja ja Carefixi rinnahoidja vahel.

Illustratsioon 6: ©Tytex 2019

Illustratsioonide lingid:

[1] https://plasticsurgerykey.com/techniques-for-correcting-lumpectomy-defects/

[2] https://oncohemakey.com/total-mastectomy/

[3] https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-augmentation/about/pac-20393178

[4] https://www.sterlingcare.com/resources/resources/diseases-and-conditions-library/view/types-of-surgery-for-breast-cancer/

[5] http://www.rbsps.org/en/patient/braday/flap-reconstruction.html

Allikas.

Leia endale sobilik rinnahoidja siit