10 head põhjust Carefixi rinnahoidjate kasutamiseks peale rinnaoperatsiooni.

 

Tavaline või tihedalt istuv sportrinnahoidja pole piisavalt head.

Pärast operatsiooni on olulised optimaalsed asjaolud kiireks haava paranemiseks ja kauakestva esteetilise tulemuse saavutamiseks. Siin on 10 head põhjust, miks soovitame pärast rinnaoperatsiooni kasutada Carefix operatsioonijärgseid rinnahoidjaid.

 

1. Parim fikseerimine, stabiliseerimine ja tugi valu leevendamiseks.

Peale operatsiooni on nii suurendatud, vähendatud või taastatud rind õrn, valulik ja tundlik. Hoolimata valu leevendavatest ravimitest põhjustab rindade liikumine sageli valu. Selleks, et rind liiguks võimalikult vähe, on oluline, et see oleks fikseeritud, stabiliseeritud ja toetatud. Carefixi rinnahoidja pakub suurepärast fikseerimist, stabiliseerimist ja tuge tasemel, mida tavalisel või sportrinnahoidjal pole.

2. Suunatud kompressioon, optimaalne haava paranemine ja ilusam arm.

Pärast igasugust rinnaoperatsiooni paistetuvad ja veritsevad kahjustatud koed. Turse on sageli väga valulik ja võib olla kahjulik tervenemisprotsessile, sest operatsiooni järgne vere ja vedeliku kuhjumine võib halvendada kahjustatud kudedele oluliste toitainete, hapniku ja teiste tervendavate komponentide varumist.

Carefixi rinnahoidja pakutav kompressioon vähendab nii turset kui ka veritsust. Kompressioon tähendab, et rõhk rakendatakse otse paistes alale. Kompressiooni avaldamisel tagab Carefixi rinnahoidja, et vere ja vedelike kogunemine väheneb, luues optimaalse keskkonna kiire haava paranemiseks, sest kahjustunud koestruktuurid haava all ja haav ise varustatakse tervendamiseks vajalike komponentidega. See tähendab, et haav paraneb korralikult, mis jällegi aitab moodustada kenama välimusega armi. Lisaks aitab Carefixi rinnahoidja kompressioon kaasa armi tasandamisele – see on eriti oluline omadus, kui naise keha kipub moodustama suuri, pirtsakaid ja silmatorkavaid arme.

Carefix rinnahoidjates on kompressioon suunatud vastavalt kirurgilise sekkumise tüübile ning seetõttu hoiab Carefix rinnahoidja rohkem kompressioonitasemeid, iga tase asub täpselt seal, kus vaja, kusjuures õige rõhu tase on meditsiiniekspertide poolt heaks kiidetud.

3. Vähendavad infektsiooni ohtu

Haava paranemisprotsessi halvenemine suurendab haava infektsiooni riski, sest aeglustunud paranemine jätab haava pikemaks perioodiks avatuks, luues ligipääsu kahjulikule bakteriaalsele infektsioonile. Nakatunud haav põhjustab naisele palju valu ja ebamugavustunnet. Samuti võib see pikendada haiglas viibitavat aega ja suurendada ravimite manustamist, mis mõlemad omakorda suurendavad haiglakulusid. Kahjuks võib see mõjutada ka haava välimust ja armi hiljem, jättes naisele unikaalse armi, mis oleks võinud olla vähem nähtav, kui oleks kasutatud head ja toetavat Carefixi rinnahoidjat.

4. Suurepärased venivuse ja kokkutõmbumise omadused

Üks Carefixi rinnahoidjate unikaalsetest omadustest on neljas suunas veniv riie. 4-suunaline veniv materjal venib ja vastab keha kontuuridele neljas suunas, mitte tavalises kahes suunas, pakkudes paremat kohanemisvõimet. Sellel on paremad paisumis- ja kokkutõmbumisomadused. Saadud kasu on selles, et materjal kohandub pidevalt nii operatsioonijärgsete tursete kui ka tursete alanemisega.

See paindlikkus suurendab sobivust, mugavust ja tuge, kuna materjal tagab kogu kandmisperioodi vältel sobiva ja mugava sobivuse. See tagab, et materjali kaudu nahale ja seega aluskoele rakendatav surve avaldub kandmisperioodi mis tahes etapis. Piisava toega väheneb ebamugavustunne ja/või valu või isegi kaob.

5. Kirurgilise tulemuse toetamine

Rinna- ja plastikakirurgid annavad alati endast parima, et luua rahuldav kirurgiline tulemus nii patsiendi kui ka iseenda rahuloluks. Ja seega on küsimus selles, kas oleks mõistlik kahjustada operatsioonijärgset tulemust sideme või spordirinnahoidjaga, mis võib olla kas imelik kanda või ei pruugi olla piisavalt toetav. Ning mille tulemuseks on suur ebamugavustunne ja halvenenud operatsioonijärgne resultaat. Vastus on, et tõenäoliselt mitte – ja seetõttu on Carefixi rinnahoidja ideaalne valik kirurgilise taastumise järgselt, sest see kiirendab taastumist ja toetab kirurgilist tulemust.

6. Kiire, ohutu ja valutu operatsioonijärgne mobilisatsioon

Operatsiooniga seotud tüsistuste edasiseks vähendamiseks on oluline, et naine mobiliseeritaks võimalikult kiiresti pärast operatsiooni. Kuna Carefixi rinnahoidja pakub kaitset, fikseerimist, stabiliseerimist ja väga olulist tuge, aitab see kaasa mugavale mobiliseerimisele varajases operatsioonijärgses protsessis, aga ka mistahes muul taastumisperioodi ajahetkel. Lisaks vähendab Carefixi rinnahoidja toetav funktsioon valu, mis omakorda mõjub positiivselt naise motivatsioonile olla aktiivne ning minimeerib füüsilise tegevusetusega seotud operatsioonijärgsete tüsistuste riski.

7. Mugavamad ja loomulikumad kanda kui sidet

Enamik naisi kannavad rinnahoidjat iga päev ja pärast operatsiooni rinnahoidja kandmine tundub neile loomulik. Carefixi operatsioonijärgse rinnahoidja kasutamine ei suurenda ainult operatsioonijärgset mugavust – see aitab vähendada ka ebanormaalsuse ja haige olemise tunnet.

Seda asjaolu toetab Austraalias 2004-l aastal läbi viidud uuring, kus osalesid naised, kes võrdlesid rinnaoperatsiooni järel rinnasideme ja rinnahoidja kasutamist.

Juhuvalitud ja kontrollitud uuring viidi läbi, et võrrelda rinnahoidjat rinnasidemega operatsioonijärgselt patsientide puhul, kes läbisid lumpektoomia, osalise mastektoomia ja täieliku mastektoomia.

Uuringus osales viiskümmend kaheksa patsienti. Võrreldi kuut erinevat parameetrit ja rinnahoidjat peeti kõigis kriteeriumides paremaks. Väike rühm patsiente, kes algselt kasutasid sidet ja kasutasid seejärel rinnahoidjat, leidis, et rinnahoidja on mugavam, seega on uuringu üldine järeldus, et operatsioonijärgset ebamugavustunnet saab vähendada, kasutades rinnahoidjat, mitte rinna sidet*.

*“Patient preference for bra or binder after breast surgery”, Laura S., Clark D., Harvey F., ANZ J Surg. 2004 Jun;74(6):463-4

8. Parandavad rinna kontuuri ja kehapilti

Carefix rinnahoidjad parandavad üldist välimust, toetades ja tõstes rindu. Taskutega rinnahoidjad pakuvad võimalust sisestada taskutesse tekstiilist täitepadjad, mis aitavad parandada ka tajutavat atraktiivsust, enesekindlust ja üldist kehapilti. Täitepadi toimib kontuuri parandava elemendina, luues rinna kuju – kas püsivalt või kuni tehakse taastamisoperatsioon. Visuaalselt paranenud rinnakontuur vähendab operatsioonijärgset ärevust, stressi ja depressiooni ning stigmatiseerumise ja isolatsiooni riski. Need on kõik omadused, mida ei saa pakkuda rinnasideme, tavalise- või spordirinnahoidja abil, sest need ei ole ette nähtud täitepadja kandmiseks.

9. Suurendavad naha ja haava hooldust

Carefixi rinnahoidjad on toodetud silmkoelistena torudes ja seetõttu ei ole neil õmblusi sellistes kriitilistes piirkondades nagu rinnakorvil, rinnakul, kaenlaalustes või seljal. Nendes kohtades asuvad õmblused võivad põhjustada haava – ja naha ärritust, sügelust, aeglasemat haava paranemist ning suurenenud infektsiooniriski, mis võib ohustada kirurgilist tulemust. Õmblusteta kontseptsiooniga mängivad Carefix rinnahoidjad pöördelist rolli naha ja haavasõbralikkuses, vähendades infektsiooniriski ja soodustades kiiret taastumist.

10. Pakuvad kehahoiaku korrigeerimist

Üldiselt on hea hoiak oluline selleks, et vältida pinges lihaseid, valu, tugevuse kaotust ja stressi liigestel. Hea hoiak võib kaitsta nii lihaseid kui liigeseid liiga suure pinge eest. Pärast rinnaoperatsiooni on tüüpiline keha reaktsioon ravitava koha kaitsmiseks. Kui ilmneb lihasevalu, valulikkus või pinge pärast rinnaoperatsiooni, võib naise liikumismuster muutuda „kaitsvaks posturaalsuseks”. Seda hoiakut iseloomustab pea kergelt ettepoole kaldumine, õlgade tõusmine ja küüru tekkimine, küünarnukkide paindumine ja keha vöökohast ettepoole kaldumine. Aja jooksul võib see kaitsereaktsioon põhjustada lihaste lühenemist ja pingestumist, mis omakorda võib põhjustada ebamugavat valu kaelas, õlgades, seljal ja rindkeres.

Carefix rinnahoidjaid disainides on peetud silmas vajadust asendi korrigeerimise järele. Seetõttu on paljudel rinnahoidjatel kõrge seljaosa integreeritud tugitsoonidega – et viia pea, selg ja õlad tagasi algasendisse rühi parandamiseks, vähendades valu kaelal, õlgadel, seljal ja rinnal.

CAREFIXI RINNAHOIDJAD ON ÕIGE VALIK.

Turul on palju erinevat tüüpi operatsioonijärgseid rinnahoidjaid – palju stiile ja brände, mille hulgast valida. Eeltoodud 10 põhjust toovad esile Carefixi rinnahoidjate eelised teiste ees oma ülima kvaliteedi ja funktsionaalsuse tõttu.

Paljud kasutajad ja professionaalid on kontrollinud ja kinnitanud, et Carefixi operatsioonijärgsed rinnahoidjad aitavad pärast rinnaoperatsiooni kõige paremini toime tulla, tagades, et taastumisperiood muutub võimalikult lühikeseks ja mugavaks.

 

Autor: Heidi Vang Hagelskjær, meditsiiniõde ja Tytexi meditsiiniliste toodete tootejuht.

Allikas

UUS

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Bree

45,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Mindy

32,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Anna

32,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Alice

35,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Bella

25,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Mary

40,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Ava

48,00 

Operatsioonijärgsed rinnahoidjad

Carefix Sophia

55,00